• HATHA jóga každé úterý od 17:30 a čtvrtek od 12:30 se Zuzkou Klingrovou
  • Tantra Vinyasa jóga vždy ve čtvrtek od 17:30 se Zuzkou Klingrovou
  • Ranní HATHA jóga každou středu a pátek od 8:00 se Zuzkou Klingrovou
  • KUNDALINI jóga vždy v úterý od 12:30 se Zuzkou Klingrovou
  • FLY jóga každé pondělí od 17:30 s Janou Najbrtovou
  • Zdravotní jóga vždy v pondělí od 18:30 s Janou Najbrtovou

Fitlight - Yoga lounge a jeho filosofie

Spousta lidí bere jógu jen jako sport, pomoc při hubnutí nebo zpevnění těla. To ale není tak úplně pravda. V Yoga Lounge si bereme za cíl Vám ukázat opravdovou stránku jógy. Chceme Vám pomoct na Vaší vlastní cestě k harmonizaci čaker, lásce sama/sám k sobě, poslouchání vnitřního já, správné meditaci, dýchání a cvičení ásán, klidu, míru a štěstí. Chceme Vám pomoct při jakýchkoliv zdravotních problémech - ať už jde o migrény, bolesti při menstruaci, problémy se zády, či klouby, únavu, nebo například deprese.

Vítány jsou samozřejmě ženy i muži, mladí i staří, začátečníci i pokročilí, těhulky apod. 

Těšíme se na vás!

 

LEKTOŘI

ZUZANA KLINGROVÁ

"Má první setkání s jógou byla váhavá, tak jak to u teenagerů často bývá. I přes to, že jsem se závodně věnovala japonskému bojovému umění - judu, tak mně tato východní filosofie příliš neoslovila. Cvičila jsem pozdrav slunci, protože trenéři tvrdili, že je to ideální rozcvička, díky níž budu pružná a mrštná a judo mi půjde lépe. 

Tuto pravdu jsem pochopila až o pár let později, při studiu tělovýchovy. V té době jsem se věnovala lektorování aerobicu, spinningu, kick boxu, tvorbě kondičních programů nejen pro modelky, výuce plavání a potápění. I v tomto období jsem čerpala z jógy a začala ji vnímat jinýma očima, chápat hlubší souvislosti a objevovat její kouzlo.

Začala jsem se účastnit seminářů u nás i v zahraničí, absolvovala kurz power jógy a úspěšně složila zkoušky na Hinduistickou universitu v Americe. Při studiu jsem složila zkoušky na instruktora Hatha yogy a další specializované kurzy - lektor jógy pro těhotné, jóga pro golfisty, Tantra yoga, jóga pro děti. Při dalším studiu jsem se začala hlouběji věnovat Yoga Therapy - léčení jógou.

Svou bakalářskou práci jsem věnovala právě léčení jógou u lidí s poruchou štítné žlázy. Další mojí specializací bylo využití jógy při problémech s neplodností, obezitou, cukrovkou, bolestmi a vadami páteře a depresemi. Díky hlubšímu zaměření na bolesti zad a problémy s depresemi jsem objevila inverzní terapii “yoga inversion” a absolvovala kurzy jógy bez tíže (Fly yoga), kterou jsem v květnu 2011 začala učit v pražském studiu Fitlight a v Resortu Svatá Kateřina.

Během svých cest do Indie jsem absolvovala jógové semináře, kurzy “jóga a ajurvéda” a navštívila Ústav léčení jógou v Násiku. Indie (zejména Rišikéš) je pro mne velmi inspirativním místem a vždy se tam budu vracet pro načerpání energie, inspirace a nových vědomostí. Nové a nepoznané objevuji i při studijních cestách po Spojených státech a ve Velké Británii.

Na začátku roku 2012 jsem začala navštěvovat kurzy Anusara yogy a doufám, že brzy dokončím kurz zaměřený na probouzení a práci s životní energií - pránou (Shiva Rea - Prana Flow TT). Studium jógy je nádherná a dlouhá cesta, ráda se o své poznatky a zážitky s vámi podělím.

 

Hatha jóga, kundalini jóga, tantra vinyasa jóga

JANA NAJBRTOVÁ

Moc mě těší, jmenuji se Jana Najbrtová. Jsem lektorka jógy specializující se na zdraví a flexibilitu těla. Jógu praktikuji od dětství a tak jsem prošla množstvím jejích stylů. Jsem autorkou několika odborných studií a školitelkou lektorských tréninků. V současné době se věnuji především gentle vinyasa józe a wheel józe, která mi naprosto učarovala. Mé lekce jsou spojením východu i západu. Kromě pocitu, který si klienti odnáší, je pro mě velice důležitá zdravotní stránka věci. Mám ráda spojení zábavy, duchovní, filosofické části a rehabilitace těla i mysli. Proto nejen na svých studiích, ale i na tvorbě lekcí a programů spolupracuji se specialisty z oblasti zdravotního lékařství. Lekce jsou tak i ve větším počtu vhodné pro každého.

Ráda bych vás tímto pozvala, aby jste se přišli objevovat kouzlo jógy společně se mnou na jedné z mých soukromých nebo skupinových lekcí. Moc ráda Vás přivítám.

 

Jóga bez tíže, zdravotní jóga, vinyasa jóga

 

DRUHY JÓGY, KTERÉ CVIČÍME

Hatha Jóga - Jóga, při které dochází ke sladění pohybu těla s dechem. Cvičí se klasické jógové ásány, které se provádějí v delších výdržích a jsou provázeny výukou správné dechové techniky, relaxace a koncentrace. Toto cvičení působí nejen na svaly, ale také na optimální funkci vnitřních orgánů a endokrinních žláz. Klade důraz na vnímání plynulosti pohybu a uvědomování si sama sebe.

Jóga bez tíže - Vyzkoušejte si stav beztíže při józe v hamace, kdy uvolníte celou svou páteř, uvolníte klouby a vyživíte jejich chrupavky, vyplavíte endorfiny a zklidníte svou mysl. Při běžných cvičebních lekcích významně zatěžujeme náš kosterní systém, proto vznikla jóga bez tíže, která si zachovává blahodárný vliv jógy bez toho aby kladla přílišné nároky na náš kosterní systém.Díky  hamace můžeme provádět pokročilé jógové pozice a vydržet v nich delší dobu bez přetížení krční páteře, kloubů nebo komprese v zádech, snadno se dostanete do pozic o kterých se vám ani nesnilo a při tom se budete výborně bavit. Navíc prokrvení hlavy v obrácených pozicích má skvělý vliv na stav vaší pokožky, je úžasnou prevencí proti vráskám, šedivění vlasů, zlepšení paměti a celkové svěžesti.

Vinyasa Jóga - Cvičení jógy, při kterém podle Vašeho dechu přecházíte plynule z pozice do pozice.. Jedná se o cvičení sérií pozic - sestav.

Zdravotní Jóga - Lekce využívající jógových principů pro ozdravení těla, mysli i duše. Cvičení protahuje, uvolňuje a posiluje celé tělo. Zvyšuje pružnost páteře a pohyblivost kloubů, napomáhá lepší koordinaci pohybu, zlepšuje kondici a formuje postavu. Stabilizuje krevní tlak, krevní a lymfatický oběh v těle, učí správně dýchat. Zklidňuje mysl, zlepšuje soustředěnost i rozproudí energii v těle prostřednictvím aktivace meridiánových drah a čaker. Zlepšuje funkci vnitřních orgánů, odbourává stres a napětí, pomáhá od depresí i zlepšuje sebevědomí. Oddejte se stavu bez tíže, krásám a ladnosti jógových pozic a harmonizujte tělo, ducha i mysl.

 

 

Novinky

ZMĚNA KONTAKTU

POZOR! Nyní pro Vás budeme k dispozici jen na jednom telefonním čísle, trefíte se tedy vždy! Je to číslo 734 763 099. Pište SMSky, nebo volejte v případě jakéhokoliv dotazu, či prosby. 

ZDRAVOTNÍ, VINYASA A FLY jóga s Janou

Nyní máte možnost si každé pondělí zacvičit s Janou Najbrtovou. Od 17:30 povede lekce FLY JÓGY, od 18:30 potom buď ZDRAVOTNÍ, nebo VINYASA JÓGA. 

TANTRA VINYASA a KUNDALINI jóga se Zuzkou

Od října nabízíme lekce Kundalini jógy každé úterý od 12:30 a Tantra Vinyasa jógy vždy ve čtvrtek od 17:30 se Zuzkou Klingrovou. 

HATHA JÓGA se Zuzkou

Oblíbené lekce Hatha Jógy se Zuzkou Klingrovou vždy v úterý v 17:30, ve středu od 08:00, ve čtvrtek ve 12:30, v pátek od 08:00 a 12:00. Sledujte náš rozvrh a zapište se včas. Těšíme se na Vás. 

Hatha jóga - hlubší poznání každé úterý od 18:45 do 20:15.