• HATHA jóga každé úterý od 17:30 a čtvrtek od 12:30 se Zuzkou Klingrovou
  • Tantra Vinyasa jóga vždy ve čtvrtek od 17:30 se Zuzkou Klingrovou
  • Ranní HATHA jóga každou středu a pátek od 8:00 se Zuzkou Klingrovou
  • KUNDALINI jóga vždy v úterý od 12:30 se Zuzkou Klingrovou
  • FALL INTO YOGA podzimní workshopy a kurzy se Zuzkou Klingrovou

Fitlight - Yoga lounge a jeho filosofie

Chcete se věnovat různým druhům jógy, meditaci, pilates nebo hledáte dokonalý odpočinek a uvolnění při masáži? V jedinečném prostředí, uprostřed zeleně a přece v Praze se nachází studio Fitlight. Pokud toužíte po individuálním přístupu a rodinné atmosféře, přijďte za námi na Prahu 2 do Riegrových sadů.

Těšíme se na vás!

 

Jaké druhy jógy cvičíme?

V staroindickém jazyku - Sanskrtu znamená jóga "sjednocení". Tedy sjednoťte vaše tělo, ducha i mysl. Nechte se unášet krásou a přesností pohybu jógových ásán. Naučte se správně dýchat a pokuste se nahlédnout do tajů jógy a meditace.

Ashtanga jóga - dynamické cvičení ásán spojených do propracovaných sestav. Pravidelné cvičení přináší přirozenou flexibilitu těla, zlepšuje fyzickou kondici a vytrvalost, odpourává přebytečnou tělesnou hmotu, pročišťuje tělo, posiluje dýchací a nervový system, rozvíjí koncentraci a vnímání.

Energy Jóga (Ranní jóga) - ranní cvičení jógy, které vám pomůže probudit svaly celého těla, správně nastavit funkci metabolismu a pozitivně naladit Vaše tělo a mysl na celý den.

Hatha Jóga - jóga, při které dochází ke sladění pohybu těla s dechem. Cvičí se klasické jógové ásány, které se provádějí v delších výdržích a jsou provázeny výukou správné dechové techniky, relaxace a koncentrace. Toto cvičení působí nejen na svaly, ale také na optimální funkci vnitřních orgánů a endokrinních žláz. Klade důraz na vnímání plynulosti pohybu a uvědomování si sama sebe.

Hatha yoga therapy - začínáte s jógou, jste těhotná nebo vás bolí záda? Právě pro vás jsme otevřeli novou lekci Hatha yoga therapy, kde se budete věnovat cvičení jógových pozic a jejich správnému provedení, dechovým a relaxačním technikám. Nahlédněte do tajů hatha jógy a jógové terapie.

Jóga pro muže - lekce hatha jógy zaměřená na cvičení silově náročnějších pozic, zlepšení flexibility, uvolnění napětí a stresu. (v případě zájmu skupin)

Jóga pro golfisty - lekce hatha jógy, která vám pomůže zlepšit flexibilitu, posílit oslabené svaly a uvolnit vaši mysl. Jóga pro golfisty vám pomůže hrát lepší golf. (v případě zájmu skupin)

Jóga ve dvou (yoga for partners) - cvičení hatha jógy v páru vám pomůže lépe pochopit správnou techniku cvičení jógových pozic (ásán). Cvičení v páru je vhodné i pro začátečníky. Uvolněte a harmonizujte vaše tělo, ducha i mysl při cvičení jógy, společně se svým partnerem, kamarádkou... (v případě zájmu skupin)

Jóga bez tíže - objevte lehkost při cvičení jógy bez tíže. Cvičení jógy s využitím speciální sítě, která vám pomůže správně zapojit svaly celého těla a prožít i těžší pozice, které vám gravitace nedovolí provést. Jóga bez tíže pomáhá uvolnit a zbavit se bolestí zad, stimuluje činnost mozku, trávení a lymfatický systém. Snižuje náladovost a stavy depresí.

Power Jóga - dynamické cvičení, které využívá základy jógy ("pozdrav slunci" a jógové ásány) - vyrovnává svalové dysbalance a obnovuje přirozenou pružnost páteře.

Slow Flow - styl vinyasa jógy zaměřený na jemné a plynulé propojování jednotlivých yogových ásán v rytmu dechu - protažení, posílení, zahřátí těla a zklidnění mysli pomáhá nastolit rovnováhu a načerpat novou energii. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Není důležitá ohebnost těla, ale flexibilita Vaší mysli.

Vinyasa Jóga - cvičení jógy, kde plynule, podle dechu, přecházíte z pozice (ásány) do pozice. Jedná se o cvičení sérií pozic - sestav.

Yin jóga - je jógou klidovou, jemnou a tudíž úplným opakem k dynamickým formám cvičení. Propojí vaše tělo s vaší myslí prostřednictvím vašeho nádechu a výdechu. Zaměřuje se především na spodní (jinovou) část těla – spodní část páteře, pánev, klouby a dolní končetiny. Pozice v Yin józe vám udělají radost svou jednoduchostí a účinností, zklidněná hlava poděkuje.

Oddejte se stavu bez tíže, krásám a ladnosti jógových pozic a harmonizujte tělo, ducha i mysl.

 

Tématicky zaměřené WORKSHOPY

Připravili jsme pro Vás podzimní workshopy a kruzy:

Pro předběžnou rezervaci workshopu prosím kontaktujte recepci nebo napište na e-mail studia.
Cena workshopů 1,5h / 290,- Kč, 2h / 350,- Kč.

Čtvrtek 20.10. od 18:00-19:30
“Vata season” - Jak zvládnout podzim s úsměvem
Workshop vycházející z principů Tantry. Pozice pro očistu jater, stimulace vnitřního ohně, pozice přinášející stabilitu, meditace pro harmonizaci Váty.

Čtvrtek 3.11. od 18:00-19:30
Obrácené pozice - “Cesta k vnitřní svobodě”
Stoj na hlavě je "otcem" všech pozic, stoj na ramenou je "matkou" všech pozic. Společně stimulují nervový i endokrinní systém, stimulují tok prány v těle. Pozice, sekvence pozic i meditace pro vnitřní svobodu a sebepoznání.

Čtvrtek 10.11. od 18:00-19:30
Podzimní Yin jóga - "Vraťte pohyblivost a vláčnost nejen vašim kloubům”
Jemná jógová praxe přinášející uvolnění a výživu kloubům. Projděte hlouběji do jednotlivých ásán a poznejte Vaši stabilitu, uvolněte zadržované emoce a stimulujte orgánové dráhy skrze yin jógu.

Středa 14.12. od 18:30 - 20:00
Vánoční jóga - “Jógová cesta pro rok 2017”
Společná jógová praxe i povídání o zimním slunovratu a Patanjaloho jógasutrách. Čeká Vás malé překvapení a výborné pohoštění.

Novinky

Změna termínu workshopu

POZOR! změna termínu vánočního workshopu Vánoční jóga - “Jógová cesta pro rok 2017”!

NOVÝ TERMÍN STŘEDA 14.12. od 18:00 - 20:00. Děkujeme za pochopení.

Jóga mění životy

středeční rozhovor se Zuzkou na Novinkách.cz nejen o józe.

TANTRA VINYASA a KUNDALINI jóga se Zuzkou

Od října nabízíme lekce Kundalini jógy každé úterý od 12:30 a Tantra Vinyasa jógy vždy ve čtvrtek od 17:30 se Zuzkou Klingrovou. 

Fall into Yoga!

Připravili jsme pro Vás podzimní workshopy a kruzy! Rezervujte si své místo včas.

Čtvrtek 20.10. od 18:00 - 19:30
“Vata season” - Jak zvládnout podzim s úsměvem

Čtvrtek 3.11. od 18:00 - 19:30
Obrácené pozice - “Cesta k vnitřní svobodě”

Čtvrtek 10.11. od 18:00 - 19:30
Podzimní Yin jóga "Vraťte pohyblivost a vláčnost nejen Vašim kloubům”

Středa 14.12. od 18:00 - 20:00
Vánoční jóga - “Jógová cesta pro rok 2017”

Pro předběžnou rezervaci workshopu prosím kontaktujte recepci nebo napište na e-mail studia.
Cena workshopů: 1,5h / 290,- Kč, 2h / 350,- Kč. 

HATHA JÓGA se Zuzkou

Oblíbené lekce Hatha Jógy se Zuzkou Klingrovou vždy v úterý v 17:30, ve středu od 08:00, ve čtvrtek ve 12:30, v pátek od 08:00 a 12:00. Sledujte náš rozvrh a zapište se včas. Těšíme se na Vás. 

Hatha jóga - hlubší poznání každé úterý od 18:45 do 20:15.